Saç Kaynak Nedir?

Saçlarını uzatmak veya saçlarının daha gür, hacimli görünmesini isteyen bayanların kendi saçlarının arasına değişik kaynak yöntemleriyle yaptırdığı işleme denir.

Kaynak Saçı Tercih Etme Nedenleri

  1. Saç kaynağı, yalnızca saçı uzatmak için değil, kısa saçlı olan hanımların saç uzatma sürecini rahat geçirmeleri için de alternatif bir yöntemdir.
  2. Hacimli saç isteyen bayanların, kendi saçıyla aynı boydaki kaynak saçları ekleyip, saçlarını daha gür göstermesi açısından da kullanılabilir. Özelliklede ince telli ve hacimsiz saçlarda saça verilen şeklin hemen bozulmasından rahatsız olan müşterilerimize tavsiye edilmektedir.
  3. Saçlarını uzatmak isteyen ve kısa saçı uzatırken biçimsiz uzamasını önleyebilmek için saçın yan kısımlarına kaynak yapılarak model vermek içinde kullanılabilir.
  4. Bu senenin moda rengi olarak çok tercih edilen koyu tonların üzerine birkaç tane renkli saç takarak farklı bir imaj yaratmak içinde kullanılabilir. Bu şekilde saça röfle yapılmış izlenimi yaratabilir ve saçlarınızı kimyasal açıcı işlemlerinden koruyabilirsiniz.